A nyugati világ „nem működő államait” máshol tessenek keresni – ne minálunk!

„Nem működő állam” az, ahol Jean-Philippe leállíthatja a brüsszeli tömegközlekedést, mert 3020 helyett 3070 eurót kíván keresni. Kohán Mátyás írása.

Feltehetőleg a BKV-nál történt prémiumosztások ügye miatt azonnal hatállyal beadta felmondását a cég vezérigazgatója, Várszegi Gyula. Tarlós István főpolgármester elfogadta a BKV-vezér lemondását.
Azonnali hatállyal felajánlotta lemondását Várszegi Gyula, a BKV vezérigazgatója pénteken, amelyet Tarlós István főpolgármester el is fogadott – közölte a Főpolgármesteri Hivatal és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A közlemény nem tér ki a lemondás okaira, de az MTI úgy tudja, a lépés összefüggésben állhat a cégnél kirobbant prémiumbotránnyal. Az Origóval Szűcs-Somlyó Mária, a főpolgármester sajtófőnöke azt közölte, Tarlós belső vizsgálatot indított a prémiumosztás ügyében. A főpolgármester és Várszegi ezt vitatta meg pénteken, a cégvezér a megbeszélés közben felajánlotta lemondását, Tarlós pedig elfogadta. A BKV-t jelenleg a vezérigazgató helyettesei, illetve a BKK vezetője irányítja – mondta a sajtófőnök.
A mainap.hu szerdán írt arról, hogy a BKV vezetői prémiumot és jutalmat is kaptak, valamint a cégautót használó menedzserek visszakapták a decemberben elvont üzemanyagkártyát. A lap szerint a kifizetett prémiumok összege több százmillió forintot tett ki.
Várszegi Gyulát tavaly szeptember elején nevezte ki a BKV vezérigazgatójának a főpolgármester, miután Kocsis István közös megegyezéssel távozott a posztról. Várszegi korábban egyebek mellett a BKV igazgatótanácsának elnöke, a Metróber Közlekedésfejlesztési és Beruházási Vállalat és a MÁV vezetője volt.